SecurityDirect

Przejdź do treści

Menu główne:

Podstawowym celem stowarzyszenia jest:
„Informacja, promocja, edukacja, szkolenie, propagowanie standardów,
zasad i rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i pozwalających
przewidzieć, rozpoznać,
ocenić i prawidłowo reagować w sytuacjach kryzysowych...”
(Na podstawie Statutu Security Direct)

trctrctrc
trctrctrc
AMMO
Dokonywanie wyborów to dla posiadaczy broni niemal chleb codzienny. Jaką broń wybrać do sportu, jaką do codziennego noszenia, a jaką do nieustannie rozrastającej się kolekcji? Ale wybór odpowiedniej broni to tylko czubek góry lodowej. Strzelcy, zwłaszcza początkujący, często za bardzo skupiają się na wyborze broni, a do wyboru odpowiedniej amunicji podchodzą po macoszemu. Moim zdaniem wybór amunicji jest równie ważny, a być może nawet ważniejszy niż wybór broni. Co z tego że będziemy mieli najlepszą broń, jeśli amunicja z niej wystrzeliwana będzie kiepskiej jakości lub, na przykład, zbyt droga aby strzelec mógł pozwolić sobie na częste i regularne treningi.
Maciej Stebel, Arsenal 137
CALL 112
Byliśmy świadkiem jakiegoś zdarzenia drogowego czy przypadku, kiedy ktoś został poszkodowany. Zanim zaczniemy udzielać poszkodowanemu pomocy, w pierwszej chwili musimy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zadbać o własne bezpieczeństwo i wiedzieć, jak prawidłowo wezwać pomoc specjalistyczną. I na tym chciałbym się w tym odcinku się skupić.
Zabezpieczenie miejsca to jedna z najważniejszych czynności wykonywanych podczas udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Ma ono na celu niedopuszczenie do pogorszenia się sytuacji w miejscu zdarzenia, a tym samym do zwiększenia się liczby ofiar, czy też powstania zagrożenia dla bezpieczeństwa osób udzielających pomoc. W myśl zasady, że dobry ratownik – to żywy ratownik, nadrzędnym celem jest...
Daniel Kruszewski ARSENAŁ 133
NOŻE RATOWNICZE
W większości kierowcy wiedzą (nawet jeśli nie posiadają) o potrzebie przewożenia w samochodzie apteczki pierwszej pomocy, gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego oraz kamizelki sygnalizacyjnej – odblaskowej. Wielu jednak zdaje się omijać kwestię samego wydostawania się z pojazdu podczas sytuacji kryzysowej. Prawdopodobnie zakładają oni optymistyczną wersję wydarzeń – ja będę ewentualnie udzielał komuś innemu pomocy. Podjadę, rozłożę trójką ostrzegawczy, założę kamizelkę i pobiegnę z apteczką udzielać pomocy. A co w przypadku, gdy to mój pojazd ulegnie kolizji? Kiedy to pas bezpieczeństwa nie będzie chciał się odpiąć a drzwi, zablokowane na skutek uderzenia, otworzyć?
Marcin Jędrzejczak, Witld Rajchert ARSENAŁ 134
KONTAKTWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego