SecurityDirect

Przejdź do treści

Menu główne:

Podstawowym celem stowarzyszenia jest:
„Informacja, promocja, edukacja, szkolenie, propagowanie standardów,
zasad i rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i pozwalających
przewidzieć, rozpoznać,
ocenić i prawidłowo reagować w sytuacjach kryzysowych...”
(Na podstawie Statutu Security Direct)

AMMO
Dokonywanie wyborów to dla posiadaczy broni niemal chleb codzienny. Jaką broń wybrać do sportu, jaką do codziennego noszenia, a jaką do nieustannie rozrastającej się kolekcji? Ale wybór odpowiedniej broni to tylko czubek góry lodowej. Strzelcy, zwłaszcza początkujący, często za bardzo skupiają się na wyborze broni, a do wyboru odpowiedniej amunicji podchodzą po macoszemu. Moim zdaniem wybór amunicji jest równie ważny, a być może nawet ważniejszy niż wybór broni. Co z tego że będziemy mieli najlepszą broń, jeśli amunicja z niej wystrzeliwana będzie kiepskiej jakości lub, na przykład, zbyt droga aby strzelec mógł pozwolić sobie na częste i regularne treningi.
Maciej Stebel, Arsenal 137
GROT MSBS
Wyprodukowanie 53000 „najlepszych na świecie” karabinów i rozdanie ich potrzebującym jest ładnym gestem w stronę polskiej myśli technicznej i przemysłu, ale na co przełoży się to w sytuacji kryzysowej. W Stanach Zjednoczonych jest około 2500 firm sprzedających karabiny typu AR i tylko 8 firm produkujących części (wszystkie). O czym to świadczy? W świecie informatyków funkcjonuje pojęcie „workflow”. Definiowane jest jako „sposób przepływu informacji pomiędzy rozmaitymi obiektami biorącymi udział w jej przetwarzaniu”. Trzeba przyznać, że workflow w przypadku AR na rynku amerykańskim musi działać znakomicie... Jest to wynikiem powszechności dobrej, sprawdzonej konstrukcji i nastawienia na szeroko rozumianą skuteczność przyjętych rozwiązań.
Michał Maryniak ARSENAŁ 136 fot. FB Łucznik
CALL 112
Byliśmy świadkiem jakiegoś zdarzenia drogowego czy przypadku, kiedy ktoś został poszkodowany. Zanim zaczniemy udzielać poszkodowanemu pomocy, w pierwszej chwili musimy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zadbać o własne bezpieczeństwo i wiedzieć, jak prawidłowo wezwać pomoc specjalistyczną. I na tym chciałbym się w tym odcinku się skupić.
Zabezpieczenie miejsca to jedna z najważniejszych czynności wykonywanych podczas udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Ma ono na celu niedopuszczenie do pogorszenia się sytuacji w miejscu zdarzenia, a tym samym do zwiększenia się liczby ofiar, czy też powstania zagrożenia dla bezpieczeństwa osób udzielających pomoc. W myśl zasady, że dobry ratownik – to żywy ratownik, nadrzędnym celem jest...
Daniel Kruszewski ARSENAŁ 133
NOŻE RATOWNICZE
W większości kierowcy wiedzą (nawet jeśli nie posiadają) o potrzebie przewożenia w samochodzie apteczki pierwszej pomocy, gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego oraz kamizelki sygnalizacyjnej – odblaskowej. Wielu jednak zdaje się omijać kwestię samego wydostawania się z pojazdu podczas sytuacji kryzysowej. Prawdopodobnie zakładają oni optymistyczną wersję wydarzeń – ja będę ewentualnie udzielał komuś innemu pomocy. Podjadę, rozłożę trójką ostrzegawczy, założę kamizelkę i pobiegnę z apteczką udzielać pomocy. A co w przypadku, gdy to mój pojazd ulegnie kolizji? Kiedy to pas bezpieczeństwa nie będzie chciał się odpiąć a drzwi, zablokowane na skutek uderzenia, otworzyć?
Marcin Jędrzejczak, Witld Rajchert ARSENAŁ 134
KONTAKT



Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego